top of page

Science Slam to wyjątkowy sposób na popularyzację nauki, ujawniający wydarzenia, które zwykle zachodzą za zamkniętymi drzwiami laboratoriów polskich ośrodków naukowych i firm. Naukowcy rywalizują o przychyloność publicznośći prezentując naukę w innym świetle, a przy okazji oferując rozrywkę.

Let the science speak!


Science Slam to wydarzenie, w którym naukowcy przedstawiają swoją pracę w prosty i przyjemny sposób. Rywalizują oni ze sobą o głosy publiczności. Oceniane będą: styl prezentacji, oryginalność pomysłu i zawartość. W ciągu kilku minut naukowcy mają za zadanie przekazać publiczności ideę ich projektu.

Jak to działa?

Dla prezenterów

Dla publiczności

 

 

 

Dla naukowców Science Slam jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, zdobycia nowych spostrzeżeń, nawiązania nowych kontaktów, a w przypadku docenienia - otrzymania nagrody.

Dla widzów oznacza to wyjątkową okazję wejścia w świat wydarzeń naukowych i poznania nowości w dziedzinie nauki, która ich interesuje.

Pro koho je Science Slam?

Dla kogo jest Science Slam?

Nie jesteś naukowcem, ani studentem, lub po prostu nie lubisz występować przed publicznością? Nie szkodzi! Twój udział jest nie mniej ważny! To publiczność decyduje o zwycięzcy. Wszystko, co musisz zrobić, to zarezerwować miejsce, przeczytać zasady, a następnie przyjść na Science Slam.
Jeśli jesteś studentem lub pracownikiem dowolnej polskiej uczelni i chcesz podzielić się wynikami swojej pracy, to Science Slam jest dla Ciebie! Podziel się z innymi Twoim entuzjazmem do nauki.
Jeśli jesteś zainteresowany, zarejestruj się i pokaż światu, czym jest nauka!

Jak to działa?

Jak to probíhá?
Science Slam to wydarzenie kilkugodzinne, w którym zarówno prezenterzy, jak i publiczność mają swoją ważną rolę. Każdy widz zajmuje wcześniej zarezerwowane miejsce. Konkurujący naukowcy -prezenterzy udają się do oddzielnego pomieszczenia, w którym oczekują na swoją kolej.
Po krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu zasad, publiczność otrzymuje kartę rankingową, służącą do oceniania poszczególnych występów. Ocenianie będzie polegało na zaznaczeniu na karcie punktacji w skali od 1 do 10.
Każdy występ jest ograniczony do 10 minut, podczas których jeden z naukowców przedstawia swoje badania.
Po upływie czasu, widownia przyznaje punkty. Ocenie podlegają: oryginalność pomysłu, sposób prezentacji i łatwość przekazu. Punkty przyznawane są przez każdego członka publiczności posiadającego kartę rankingową.
Po wszystkich występach karty rankingowe są zbierane. Liczona jest średnia ocena ze wszystkich punktów i jest zapisana w zbiorczej tabeli.
Na podstawie wyników ze zbiorczej tabeli następuje ostateczna ocena i ogłoszenie zwycięzcy.
Zwycięzcą jest ten, którego średnia punktów jest najwyższa ze wszystkich.
Po przyznaniu nagrody i krótkim podsumowaniu, oficjalna część wieczoru zostaje zakończona. Po oficjalnym zakończeniu przewidziano czas na networking  i serię pytań i odpowiedzi między naukowcami i publicznością.
bottom of page